Z Dziennika Chwata. Dzień 11

Jedenasty dzień obozu. Stan liczebny ponownie spadł. Jeden z podopiecznych kadry wrócił do domu przygotować się do kolejnej wakacyjnej podróży. Pomimo to ten dzień nie należał do cichych i smutnych. A w sumie, który z nich należał? Żaden. Tym razem jednak wszystko za sprawą stworzonych przez obozowiczów instrumentów muzycznych. Z jednej strony słyszę dźwięk poruszanego w powietrzu kawałka drewna na sznurku. Z drugiej ktoś wali patykiem o dużą drewnianą kłodę marki Chwatmaha. Poziom decybeli? Póki co w normie.

Dziennik Chwata, 11 lipca 2018 r.

Sprawności i gwiazdki

Apel podczas obozu to zwykła rzecz. Ale apel, podczas którego rozdawane są nadane w rozkazie sprawności i stopnie to już całkiem coś innego. Podczas właśnie takiego apelu, w środę 11 lipca, dziewięciu członków 13 GJGZ Szczwane Szopy otrzymało sprawność „Higienisty/Higienisty”, zdobywając tym samym już drugą naszywkę podczas tego obozu. Również członkowie 3 JDH Wyż nie pozostali gorsi od swoich młodszych kolegów. Członkowie jednostki zrealizowali wszystkie wymagania na sprawność Kuchcika, a dodatkowo dwoje z nich wymagania na sprawność „Gospodyni/Gospodarz”.

Kolejną sprawność przyznano członkowi kadry tegorocznego obozu ćw. Wiktorowi Kozubowi, który dbając m.in. o rozpisanie wart w pierwszym tygodniu i zmiany wartowników zdobył sprawność „Dowódca Warty”. Od początku drugiego tygodnia obowiązki te przejęła druhna Agata Siwek.

Ostatnim punktem było przyznanie trzeciej gwiazdki zuchowej i miano zucha gospodarnego zuchowi sprawnemu Michałowi S. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Głośny obóz

Druga część dnia to przede wszystkim projektowanie i wykonywanie własnych instrumentów muzycznych. Harcerze w ramach realizacji Odznaki Leśne Wampum starali się stworzyć drewniany instrument muzyczny, od kijków, tarki, po kawałek drewna na sznurku, który wprawiony w szybki ruch wydawał charakterystyczny dźwięk.

Zuchy również przystąpiły do budowy instrumentów, które miały posłużyć do złapania pokemona. Najpierw każdy z Szopów zrobił swoje własne Kazoo z tekturowej tuby i kawałka folii, ale później zafascynowani poczynaniami harcerzy młodsi koledzy i koleżanki postanowili również zrobić swoje drewniane instrumenty.

Po zajęciach obozowicze zaprezentowali kolejno swoje instrumenty oraz wspólnie spróbowali zagrać kilka melodii.

Z Dziennika Chwata. Dzień 11
Z Dziennika Chwata. Dzień 11
Z Dziennika Chwata. Dzień 11
Z Dziennika Chwata. Dzień 11
Z Dziennika Chwata. Dzień 11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *