Dni Jaworzna z Chwatami w tle

Każdego roku Dni Jaworzna przyciągają tysiące mieszkańców, którzy mogą wziąć udział w koncertach, animacjach czy innych atrakcjach oferowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Nie inaczej było w tym roku, z tą różnicą, że w sobotnie popołudnie na jaworznickim rynku można było spotkać członków VI Szczepu Harcerskiego „Chwaty”, którzy zorganizowali gry i zabawy dla najmłodszych.

Dni Jaworzna z Chwatami w tle

Jarmark na Rynku

W sobotę, 10 czerwca, jaworznicki rynek zamienił się na jeden dzień w uliczny jarmark. Tego dnia mieszkańcy miasta mogli podziwiać popisy linoskoczka, spotkać się z kataryniarzem i kapelą podwórkową czy żywymi posągami, a także obejrzeć przedstawienie teatru ulicznego. To własnie tego dnia członkowie 3 JDH „Wyż” i HKG „Gildia” zaprezentowali niektóre ze swoich gier wielkoformatowych oraz przeprowadzili kilka zabaw podwórkowych. Wśród atrakcji, jakie zapewnili harcerze były bierki, kółko i krzyżyk, drewniany labirynt i jenga – wszystko w dużym formacie. Najmłodsi mieszkańcy miasta mogli również pod opieką chwatów poskakać w gumę czy zagrać w klasy.

Jaworzniccy odkrywcy

Gry podwórkowe i wielkoformatowe to nie jedyne atrakcje przygotowane w tym dniu przez nasz szczep. Na dużą uwagę zasługuje pierwszy jaworznicki questing, który członkowie harcerskiego klubu gier opracowali wspólnie z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. „Śródmiejska wędrówka”, bo tak nazywała się ta gra miejska, polegała na odwiedzeniu ciekawych miejsc według zamieszczonych wskazówek. Na wytrwałych poszukiwaczy czekały upominki.

W imieniu komendanta VI Szczepu Harcerskiego „Chwaty” phm. Agaty Lach dziękujemy za pomoc i zaangażowanie kadrze szczepu: Izabeli Tutaj i Wiktorowi Kozubowi, członkom 3 JDH „Wyż”: Emilii Stokłosie, Emilii Nowak i Mai Ochmańskiej oraz przyjaciołom chwatów Marcie i Kasi.

Dni Jaworzna z Chwatami w tle
Dni Jaworzna z Chwatami w tle