Debata nad planem pracy

Powoli staje się faktem powołanie nowej jednostki działającej w pionie wędrowniczym. Starsi harcerze i harcerki spotykali się od początku roku harcerskiego, aby wypracować konstytucję, elementy obrzędowości i plan pracy na okres próbny przyszłej drużyny wędrowniczej, która ma powstać w miejsce obecnej 19 Jaworznickiej Drużyny Starszoharcerskiej „Grom”. W miniony piątek członkowie szczepu debatowali nad korektami w planie pracy.

Cele i zamierzenia

Już przed wakacjami kadra szczepu debatowała jak dostosować się do nowej reformy edukacji. Ostatecznie podjęto decyzję o powołaniu drużyny wędrowniczej i pracy tą metodyką z dorastającymi harcerzami starszymi. Kilka pierwszych zbiórek nowego roku harcerskiego poświęcono wypracowaniu zarysu konstytucji i obrzędowości – od nazwy po symbol drużyny. Na piątkowej zbiórce natomiast korygowano plan pracy na okres próbny, w którym duży nacisk został położony na wprowadzenie do idei wędrownictwa oraz zaangażowaniu w szczepowe inicjatywy.

Jednak sama praca to nie wszystko. Przyszli wędrownicy spotkali się już na wspólnym grillu zorganizowanym przez Druha Wiktora oraz – już niemal obrzędowo – kilka ostatnich minut zbiórek spędzają na rozgrywkach w grę karcianą „6.bierze!”.

Debata nad planem pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *