Czyżyki z wizytą u Szopów

W pierwszym kwartale tego roku członkowie naszej gromady podjęli decyzję o realizacji zadań w celu zdobycia Odznaki Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej. Dzięki pomocy i zaangażowaniu kadry Szopów zuchy wzięły m.in. udział w akcji sprzątania Rezerwatu Żabnika czy spotkały się z członkiniami Zespołu Śpiewaczego Byczynianki. Podsumowaniem realizacji próby była wizyta przedstawicieli 17 Gromady Zuchowej Czyżyki z Hufca Ziemi Wodzisławskiej i wspólny udział w grze terenowej w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Nie zabrakło również nocnego maratonu filmów animowanych dla najbardziej wytrwałych.

Czyżyki z wizytą u Szopów

Zuchy w Klubie pod Skałką

Ostatni weekend września na długo pozostanie w pamięci trzydziestki zuchów, które zebrały się w piątkowy wieczór w Miejskim Centrum Kultury i Sportu Klub pod Skałką na Długoszynie, gdzie zorganizowano dla nich zajęcia integracyjne wraz z nocnym maratonem. Na zaproszenie Szopów odpowiedziało sześcioro przedstawicieli Czyżyków wraz z Druhną Izą i Druhem Januszem, którzy korzystając z miejskiej komunikacji dotarli na miejsce przed 21.

Na samym początku Szopy zaprezentowały gościom swoje obrzędowe powitanie, okrzyk oraz maskotkę – Szczwanego Szopa Szczepana. Czyżyki oczywiście nie pozostały dłużne i po kilku minutach „odległość” dzieląca obie gromady znacznie zmalała. W kwestii samej odległości, dużym zaskoczeniem była informacja o długości trasy, jaką zuchy z Czyżowic pokonały zarówno pociągiem jak i kilkoma autobusami. W celu lepszej integracji pomiędzy uczestnikami zbiórki kadra przeprowadziła kilka zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej, po których każdy zuch miał możliwość przygotować swoją pamiątkową przypinkę.

Całość zbiórki zakończyło wspólne posiedzenie w Kręgu Rady, po którym nastąpiło przygotowanie do spania lub nocnego maratonu.

Czyżyki z wizytą u Szopów
Czyżyki z wizytą u Szopów

Śladami Nothozaurusa

Drugi dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania i przygotowania do wymarszu. Zuchy miały za zadanie przejść trasę liczącą ok 5 km, aby ostatecznie dotrzeć na Geosferę, gdzie czekała na nich gra terenowa. Podzieleni na szóstki uczestnicy otrzymali po egzemplarzu zaprojektowanego przez HKG Gildia i wydanego przy współpracy z MCKiS Jaworzno questingu „Śladami Nothozaurusa”. Pod okiem opiekuna każda z szóstek wyruszyła na poszukiwanie brakujących w tekście nazw składających się w efekcie na hasło wieńczące grę.

W nagrodę każdy z uczestników otrzymał specjalną przypinkę natomiast gościom Szczwane Szopy dodatkowo podarowały kilka upominków z Jaworzna. Przed zakończeniem wspólnie spędzonych dwóch dni zuchy i kadry gromad wzięły udział w przygotowanym przez Druha Aleksandra z 13 JDW Wicher grillu.

Pragniemy w imieniu kadry Chwatów podziękować wszystkim przyjaciołom, rodzicom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację spotkania integracyjnego Szopów i Czyżyków, a w szczególności młodym członkom 17 Gromady Zuchowej z Czyżowic, którzy pokonali dzielący dwa miasta dystans.

Czyżyki z wizytą u Szopów
Czyżyki z wizytą u Szopów
Czyżyki z wizytą u Szopów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *