Czym jest braterstwo, dobro i autorytet?

Już w tym tygodniu, 22 lutego, będzie miało miejsce ważne dla wszystkich harcerzy i skautów wydarzenie, jakim jest Dzień Myśli Braterskiej. W związku z tym prawie każde środowisko harcerskie zaplanowało obchody upamiętniające dzień urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave. Od trzydniowych imprez, poprzez gry terenowe, koncerty, po wieczornice i kominki – w okolicach 22 lutego skauci składają sobie życzenia i przesyłają kartki, pochylając się również nad zagadnieniami związanymi z braterstwem, dobrem i autorytetem.

Kto jest Twoim autorytetem?

Podczas piątkowej zbiórki, 16 lutego, członkowie Wichru skupili się własnie na zagadnieniach związanych z ideą braterstwa i dobra, aby w efekcie zrealizować jedno z zadań w ramach obchodów DMB zorganizowanych przez II Szczep Harcerski Tormenta dla jaworznickich harcerzy w Szkole Podstawowej Nr 7. Wędrownicy starali się określić czym dokładnie jest braterstwo i w jaki sposób rozumiane jest w dzisiejszych czasach czynienie dobra.

Więcej czasu członkowie drużyny poświęcili zagadnieniu związanemu z autorytetem. Od dzieci w wieku 5 lat, którzy głównie wpatrzeni są w swoich rodziców, poprzez 10-12 latków zapatrzonych w starszych braci, siostry i kuzynów, po nastolatków szukających autorytetu w sportowcach, pisarzach, muzykach czy youtuberach. Im starsi członkowie drużyny, tym trudniej jest się skupić na jednym autorytecie, co powoduje poszukiwanie takowych w danej dziedzinie rozwoju.

Po zrealizowaniu zadań harcerze wzięli udział w rywalizacji między dwuosobowymi ekipami z wykorzystaniem harcerskiego tabu. Najlepsi okazali się tutaj druhowie Bartek i Kuba, którzy zdobywszy w czterech rundach największą ilość punktów, otrzymali po słodkim upominku.

Czym jest braterstwo, dobro i autorytet?
Czym jest braterstwo, dobro i autorytet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *