Czerwcowa edycja gRaj na Rynku

W niedzielę, 18 czerwca, miłośnicy gier planszowych mieli okazję spotkać się na jaworznickim rynku i wziąć udział w pierwszej tegorocznej edycji festiwalu zainicjowanego przez Kasię i Roberta Gaca, właścicieli sklepu z grami planszowymi Morigal. Było to pierwsze z trzech w tym roku spotkanie z serii „gRaj na Rynku”, które cieszy się coraz większą popularnością wśród jaworznian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Również tym razem nie mogło zabraknąć Chwatów, którzy włączyli się chętnie w organizację imprezy.

Czerwcowa edycja gRaj na Rynku

Spotkanie przy planszy

Pierwsze gry trafiły na stoły już o godzinie 16:00. Dzieci i dorośli z pomocą organizatorów zagłębiali się w nowe tytuły dostępne na rynku, jak i klasyczne pozycje, które cieszą się niesłabnącą renomą. Na najmłodszych uczestników czekały balony, duże bańki mydlane, konkurs plastyczny i możliwość wymalowania twarzy dzięki wsparciu firmy Tuban i Centrum Nauki i Biznesu Żak. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również drewniana chwiejąca się wieża przygotowana przez członków Harcerskiego Klubu Gier „Gildia”. Wszyscy jednak wyczekiwali z niecierpliwością na rozpoczęcie serii turniejów, w których czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez m.in. Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera, Mega Pizzę oraz wydawnictwa G3, Rebel i Granna.

Turniejowe rozgrywki

Tradycją jest, że w trakcie każdego kolejnego festiwalu na wszystkich uczestników czekają liczne turnieje podzielone ze względu na wiek graczy. Tym razem miejsca bardzo szybko się zapełniły i po niecałej godzinie od rozpoczęcia imprezy ruszyły pierwsze potyczki. Uczestnicy w duchu fair-play mogli sprawdzić swoje siły i szczęście grając m.in. w Splendor, Dobble, Łap prosiaka, Halli Galli czy Mega Speed Cups. Zaciekłe rywalizacje nagrodzono atrakcyjnymi nagrodami. Całość zakończyła się około godziny 19:00.

Już za miesiąc, 16 lipca, będzie można wziąć udział w drugiej tegorocznej odsłonie festiwalu „gRaj na Rynku” zorganizowanej przez sklep z grami planszowymi Morigal przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Centrum Kultury Teatr Sztuk, Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego oraz MZNK w Jaworznie. Również i tym razem nie zabraknie ciekawych atrakcji, a każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś dla siebie zasiadając do wspólnej gry z Morigalem.

W imieniu Komendanta VI Szczepu Harcerskiego „Chwaty” phm. Agaty Lach serdecznie dziękujemy za godną postawę i pomoc przy organizacji festiwalu przybocznym 3 JDH „Wyż” dh Izabeli Tutaj i dh Agacie Siwek oraz przewodniczącemu HKG „Gildia” phm. Radosławowi Kałuży.

Czerwcowa edycja gRaj na Rynku
Czerwcowa edycja gRaj na Rynku