Chwaty szkolą zuchmistrzów

Już w najbliższy weekend odbędzie się drugi z trzech zjazdów Kursu Drużynowych Zuchowych „Akademia Pana Kleksa” zorganizowanego przez Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Chrzanów, w trakcie którego zajęcia poprowadzą instruktorzy naszego szczepu. Podczas pierwszego zjazdu kursanci wzięli udział m.in. w zajęciach z form pracy, gawędy czy zuchowego zwiadu.

Kształceniowy poranek

W niedzielny poranek, 15 października, pieczę nad przyszłymi Zuchmistrzami przejęły „Chwaty” przeprowadzając zajęcia z majsterki i zuchowego teatru. Przez pierwsze półtorej godziny kursanci poznawali różnice pomiędzy różnymi typami majsterek, zgłębiali się w rolę majsterki i jej dostosowanie na potrzeby realizowanego cyklu sprawnościowego. Uczestnicy kursu wykonali m.in. grzechotkę, przestrzenną postać Harrego Pottera na styl minecrafta oraz duży znaczek pocztowy.

Drugie i ostatnie tego dnia zajęcia poświęcono teatrowi i jego wpływowi na zuchy. Kursanci zapoznali się z różnymi rodzajami teatru zuchowego, sposobami wykorzystania jego form i elementów. Na początku zajęć uczestnicy kursu wspólnie przeprowadzili gawędę poszerzoną o elementy pantomimy, a następnie w grupach przygotowali scenki tematami nawiązującymi do przygód Pana Kleksa. W jednym z ostatnich ćwiczeń przyszli zuchmistrzowie wykorzystali przygotowane wcześniej papierowe pacynki.

Kolejne zajęcia na kursie poprowadzone przez instruktorów szczepu odbędą się w najbliższą niedzielę i poświęcone zostaną „Sojusznikom Gromady”.

Chwaty szkolą zuchmistrzów
Chwaty szkolą zuchmistrzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *