Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7

Minął już prawie tydzień odkąd zuchy i harcerze z naszego szczepu przyjechali na bazę Hufca Ziemi Myszkowskiej do Siamoszyc. Ten dzień był szczególny zarówno dla uczestników jak i dla kadry obozu. Również tego dnia na bazę zawitali goście z komendy hufca i komisji rewizyjnej aby skontrolować odbywające się na obozie zajęcia i dopełnienia wszystkich wymaganych formalności.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7

Turniej sportowy z rewizją w tle

Dzień rozpoczął się od apelu i sprawdzania porządków w namiotach oraz domkach, co pozwoliło przyznać zuchom i harcerzom kolejne tajemnicze punkty. W apelu szczepu wzięli udział goście przybyli na bazę kilka minut przed nim – hm. Leokadia Brzezińska z Komisji Rewizyjnej Hufca oraz phm. Magdalena Mika z Komendy Hufca Jaworzno.

Po oficjalnej części zuchy i harcerze przystąpili do turnieju sportowego, a w tym czasie Komendantka i Kwatermistrz spotkali się z gośćmi. Kontroli poddane zostały dokumenty i finanse, które zostały pozytywnie ocenione. Wizyta przedstawicieli hufca zakończyła się przed obiadem.

Płonie ognisko i szumią knieje

Przed wieczornym ogniskiem na werandzie kadrówki wystawiono skrzynkę na dedykacje uczestników, które odczytano w trakcie koncertu życzeń. Pierwsze obrzędowe ognisko było ważne dla obozowiczów m.in. ze względu na otrzymanie plakietki obozu oraz naszywek szczepu. Swoją chustę drużyny otrzymała również tego wieczoru dh Karolina, natomiast zuchom przyznano gwiazdki zuchowe. Pola, Maja i Marysia otrzymały pierwsze gwiazdki i miano zucha ochoczego, Natalia i Wiktoria drugą gwiazdkę i miano zucha sprawnego natomiast Walerij, Dominik i Natalia ostatnią trzecią gwiazdkę i miano zucha gospodarnego.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7

Pamiętna noc

Noc z soboty na niedzielę zostanie na stałe w pamięci członków „Wyżu” oraz kadry drużyny. Późną nocą przy blasku ogniska Przyrzeczenie Harcerskie złożyły dwie druhny z drużyny – Zofia i Magdalena. To jednak nie jedyna ważna chwila. Wśród drzew pobliskiego lasu Zobowiązanie Instruktorskie złożyli drużynowy i przyboczna „Wyżu” – pwd. Wojciech Dudek i pwd. Izabela Tutaj, którzy tym samym dołączyli do wspólnoty instruktorskiej hufca.

W imieniu komendy i członków szczepu serdecznie gratulujemy naszym nowym instruktorom oraz życzymy wielu sukcesów na harcerskiej drodze życia.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7
Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7
Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7
Chwaty w Siamoszycach. Dzień 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *