Chwaty w Siamoszycach. Dzień 6

Piątek, szósty dzień obozu, przebiegł pod znakiem dużych upałów, co pozwoliło obozowiczom odwiedzić gminny basenem w Kroczycach i trochę się ostudzić. Tego dnia odwiedził nasz obóz Druh Wojciech, drużynowy 3 JDH „Wyż”, a także przyjechał już na stałe drużynowy 13 GJGZ „Szczwane Szopy” – Druh Radek.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 6

Jeden z pięciu

Dzień rozpoczął się krótką zaprawą i sprawdzaniem czystości w namiotach harcerzy oraz domkach zajmowanych przez zuchy. Po przyznaniu tajemniczych punktów obozowicze spakowali najpotrzebniejsze rzeczy i pojechali autokarem do Kroczyc. Tym razem prawie cały basem został zajęty wyłącznie przez członków szczepu, co pozwoliło na długie zabawy w wodzie.

Wieczorem w wymieszanych ekipach zuchy i harcerze wzięli udział w quizie wiedzy na temat pierwszej części sagi Gwiezdnych Wojen. Wzorem kultowego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” uczestnicy otrzymali po 3 szanse, które tracili po udzieleniu złej odpowiedzi na pytania. Po zaciętej rywalizacji do finału przeszły dwie ekipy, które typując zadania na przeciwnika lub na siebie osiągnęły odpowiednio wyniki 173 i 171 punktów.

Dzień pełen wrażeń zakończyła projekcja filmu „Gwiezdne Wojny: Atak Klonów” oraz zdanie obozowej służby.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 6

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 6
Chwaty w Siamoszycach. Dzień 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *