Chwaty w Siamoszycach. Dzień 5

W środę, 3 sierpnia, członkowie szczepu poddali się szkoleniu padawańskiemu w ramach realizacji wymagań na sprawności oraz porównywali Kodeks Jedi z Prawem Harcerskim i Prawem Zucha. Był to kolejny, już piąty dzień na bazie Hufca Ziemi Myszkowskiej w Siamoszycach.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 5

Być jak Jedi

Dzień rozpoczął się od porannej zaprawy i przygotowania do śniadania, po którym uczestnicy obozu w ramach zajęć programowych ukończyli tworzenie własnych mieczy świetlnych. Już z pełnym ekwipunkiem zuchy i harcerze rozpoczęli szkolenie. Przeciąganie liny czy zabawy na zwiększenie szybkości reakcji to tylko część treningu jakiemu poddani zostali przyszli rycerze jedi.

W drugiej części dnia harcerze porównywali poszczególne punkty Prawa Harcerskiego z Kodeksem Jedi, natomiast zuchy porównały z nim punkty Prawa Zucha. Szczególną uwagę poświęcono na kierunki, którymi podążają Rycerze Jedi, m.in. o szacunku do swego mistrza czy odpowiedzialności za podejmowane działania. W ramach samodoskonalenia każdy z uczestników miał za zadanie zastanowić się nad swoją cechą, którą chciałby zmienić, a następie zapisane kartki zostały wspólne spalone.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 5

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 5

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *