Chwaty w Siamoszycach. Dzień 13

13 dzień obozu rozpoczął się w deszczowej aurze. W piątek, 11 sierpnia, lekkie opady przywitały obozowiczów w Siamoszycach lecz jeszcze przed śniadaniem niebo wypogodziło się rozpoczynając tym samym jeden z cieplejszych dni w Ośrodku Szkoleniowo-Wychowawczym Amonit.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 13

Urodzinowy poranek

To już ostatnie dni obozu, a tym samym przedostatni apel szczepu, podczas którego Komendantka Szczepu podała do wiadomości pozytywne ukończenie Kursu Zastępowego „Bractwo Ognia” przez druhny Emilię i Maję oraz druhów Michała i Staszka. To już kolejni młodzi członkowie szczepu, którzy wykazali się w samodzielnym prowadzeniu zbiórek.

Tego dnia na obozie swoje 8 urodziny obchodził jeden z członków gromady – Marysia, która została przez starszych druhów podrzucona na apelu. Zaraz po oficjalnej części wszyscy obozowicze zebrali się przy kręgu i wspólnie odśpiewali gromkie sto lat przy dostarczonym przez rodziców solenizantki poczęstunku.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 13

Gminny basen

Przed obiadem najmłodsi członkowie szczepu przygotowali dla zucha Marysi urodzinową grę terenową natomiast starsi wykorzystali ten czas na gry planszowe i pakowanie przed wyjazdem na basen. Na obiad obozowicze ubrani już w stroje kąpielowe udali się przed 13:30 a kilka minut po 14 już korzystali z chłodu jaki dawała woda na basenie w Kroczycach. Oczywiście nie zabrakło wizyty w pobliskim sklepie zaraz po wodnych zabawach.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 13

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *