Chwaty w Siamoszycach. Dzień 12

W czwartek, 10 sierpnia a zarazem 12 dnia obozu zuchy i harcerze wzięli udział w grze terenowej na terenie ośrodka przygotowanej wspólnie z harcerzami starszymi z Gromu. Tego dnia odbyły się również pozostałe zbiórki zaliczeniowe w ramach Kursu Zastępowego „Bractwo Ognia” a także zostały zaprezentowane efekty projektu starszoharcerskiego.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 12

Poranny apel

7:00 rano. Z głośnika rozbrzmiewa „Marsz Imperatora”, który budzi śpiących obozowiczów. Tak rozpoczął się 12 dzień na obozie Chwatów w Siamoszycach. Po śniadaniu zarządzono porządki i przygotowanie do apelu, w trakcie którego na wniosek Komendy Kursu Zastępowych phm. Agata Lach poinformowała w rozkazie o pozytywnym ukończeniu kursu przez druhny Emilię i Nikolę. Tym samym pierwsze dyplomy trafiły do szczęśliwych kursantek.

Podczas apelu odbyła się również prezentacja przygotowanych w ramach projektu starszoharcerskiego „Gwiezdna flota” modeli. Harcerze z 19 JDSH „Grom” zaprojektowali na podstawie otrzymanych zdjęć modele pojazdów kosmicznych z gwiezdnej sagi: X-Winga i Tie Fightera. Statki wykonano starannie z drewna, oszlifowano i polakierowano.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 12
Chwaty w Siamoszycach. Dzień 12

Popołudniowe zajęcia

Po obiedzie harcerze starsi pomogli kadrze w przygotowaniu gry terenowej dla pozostałych uczestników, zadaniem których było odnalezienie według przygotowanego wcześniej szkicu terenu fragmentu piosenki z nową mapą. W ten sposób każda z ekip odnalazła pięć części wybranych piosenek, które po ułożeniu w odpowiedniej kolejności mieli zaśpiewać przed kadrą.

W tym samym czasie najstarsi obozowicze zajęli się stworzeniem adaptacji gry o tematyce Gwiezdnych Wojen na podstawie „303 – Bitwa o Anglię” wydawnictwa IPN. Harcerze przygotowali pionki, kostki i rozegrali kilka sparingów między sobą.

Upalny dzień zakończyła wizyta pod prysznicami.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *