Chwaty w Siamoszycach. Dzień 11

Czas szybko płynie. Uczestnikom obozu w Siamoszycach wydawać by się mogło, że jeszcze szybciej niż pozostałym. Jedenastego dnia obozu, w środę 9 sierpnia, członkowie szczepu rozeszli się na zajęcia dla pionów wykorzystując również pobliski las.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 11

Metodyczny poranek

Podczas porannego apelu dh Agacie i dh Wiktorowi została przyznana sprawność Robinsona natomiast kilkoro zuchów zdobyło sprawność indywidualną Dekorator / Dekoratorka. Zaraz po apelu i sprawdzaniu czystości zuchy wyruszyły do lasu na podchody, w trakcie których miały za zadanie podejść jak najbliżej kadry będąc niezauważonymi.

W tym samym czasie odbywała się pierwsza zbiórka zaliczeniowa w ramach Kursu Zastępowych „Bractwo Ognia” przeprowadzona przez dh Emilię i dh Nikolę. Druhny przygotowały zbiórkę skupioną na pojęciu obrzędowości i jej opracowaniu.

Również najstarsi uczestnicy nie próżnowali tego dnia. Mając już podstawy dotyczące pionu wędrowniczego wspólnie z dh Radkiem skupili się nad rozpisaniem Prób Wędrowniczych, których najtrudniejszym z zadań był wyczyn.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 11

Z wizytą na basenie

Zaraz po obiedzie zuchy i harcerze wybrali się na gminny basen w Kroczycach, gdzie spędzili czas dzielący ich do kolacji. Nie mogło zabraknąć wizyty w pobliskich delikatesach. Zaopatrzeni w przeróżne smakołyki po kolacji wzięli udział w projekcji trzeciej części gwiezdnej sagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *