Chwaty w Siamoszycach. Dzień 1

Lipiec minął w błyskawicznym tempie, co członkowie szczepu przyjęli z entuzjazmem, każdy dzień bowiem przybliżał to ich do wyjazdu na obóz do Siamoszyc i dwóch tygodni niezapomnianych przygód. Już pierwszego dnia pobytu w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym „Amonit” na harcerzy i zuchy czekało wiele wyzwań związanych z pionierką obozową. A jak poradzili sobie z tym członkowie szczepu?

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 1

Wśród drzew

Zuchy i harcerze z 13 GJGZ „Szczwane Szopy”, 3 JDH „Wyż” i 19 JDSH „Grom” stawili się o godz. 10:30 na parkingu za Galerią Galena, skąd rozpoczęła się ich podróż. Kilka minut po godzinie 12:00 bez przeszkód dotarli na bazę Hufca Ziemi Myszkowskiej w Siamoszycach. Obóz składający się z 3 domków i 4 namiotów zlokalizowany został w dalszej części terenu i jest przysłonięty przez korony drzew, dając tym samym cień w upalne dni. Kiedy zuchy rozpoczęły zakwaterowanie w ostatnich domkach, harcerze pomogli złożyć jeden z namiotów i wspólnie przenieśli drugi, tak aby zagospodarować miejsce pod przyszły plac apelowy. Po skompletowaniu wyposażenia członkowie Wyżu i Gromu wprowadzili się do swoich namiotów.

Pionierka obozowa

Pierwszego dnia na bazie, oprócz komendy i grupy kwatermistrzowskiej, stacjonowali wyłącznie nasi harcerze, co pozwoliło sprawnie uporać się z posiłkami. Po ciszy poobiedniej rozpoczęła się pionierka obozowa. Zuchy wzięły udział w konkursie na zbieranie szyszek i patyków, które posłużyć miały do zdobnictwa obozowego, harcerze zaczęli stawiać ogrodzenie i suszarnię, natomiast najstarsi członkowie stróżówkę i szlaban.

Do wieczora teren został już wstępnie ogrodzony, powstały dwie suszarnie oraz szkielet wartowni wraz ze szlabanem. Wykorzystując uwarunkowania terenu z pomocą bloczka powstał maszt linowy sięgający koron drzew, przy którym Chwaty zakończyły pierwszy dzień zawiązaniem kręgu.

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 1

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 1

Chwaty w Siamoszycach. Dzień 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *