Chwaty w Kędzierzynie-Koźlu

W czasie gdy harcerze i harcerze starsi uczestniczyli w tegorocznym Przeglądzie Teatrów Harcerskich „Teatron” przedstawiciele szczepu, na zaproszenie pwd. Szymona Ruczki, udali się 1 kwietnia do zaprzyjaźnionego środowiska harcerskiego z Kędzierzyna-Koźla, gdzie poprowadzili warsztaty dla kadr tamtejszych drużyn. W warsztatach wzięło udział szesnastu przedstawicieli 1 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Leśne Elfy”, 16 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Jana Jaworowskiego ps. „Maryśka” oraz 17 Drużyny Starszoharcerskiej „Świst”.

Chwaty w Kędzierzynie-Koźlu

Animacja w drużynie

W trakcie 3-godzinnych warsztatów uczestnicy zapoznali się z różnymi formami wykorzystującymi chustę i linę animacyjną. Rozpoczynając od prostych zabaw na zapamiętanie imion, poprzez „Kelnera” i „Cola-Fanta-Sprite”, a kończąc na różnych wariacjach zabaw opartych na kolorach chusty, uczestnicy uczyli się jak odpowiednio dobrać formę pod wiek i warunki fizyczne swoich podopiecznych. Nie zabrakło również tańców animacyjnych i pracy w grupach, w trakcie której uczestnicy mieli za zadanie wytłumaczyć i przeprowadzić wylosowane zabawy.

Świat gier planszowych

Dużo emocji w drugiej części warsztatów wzbudziły gry planszowe. Instruktorzy szczepu prezentowali pozycje, które można nabyć za niewielkie fundusze, a ich zabranie na obóz czy biwak nie będzie sprawiało dużych kłopotów. Po kolei każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności w „Tenzi”, „Dobble”, „Timeline: Polska” czy „Halli Galli”. Nie zabrakło również „Story Cups” – kostek, które można z dobrym skutkiem wykorzystywać podczas prowadzenia gawędy, a także emocjonującej gry „Speed Cups”. Zaprezentowano także drewniany labirynt i duże bierki – gry własnoręcznie wykonane przez Harcerski Klub Gier „Gildia”, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Chwaty w Kędzierzynie-Koźlu