Artystyczne spotkania Szopów

Ferie zimowe dobiegły końca, a wraz z nimi dwutygodniowa przerwa w zbiórkach gromady zuchowej. Ostatni czwartek lutego Szopy spędziły na przygotowaniach do Zuchowego Balu Karnawałowego, który odbył się 2 marca w Szkole Podstawowej nr 19 na Jeziorkach. Wydarzenie idealnie wpisało się w rozpoczęty cykl sprawnościowy Artysta, w trakcie którego członkowie gromady zapoznają się z różnymi aspektami kultury i sztuki.


Na początek taniec

Zanim młode Chwaty rozpoczęły naukę wymaganego przez organizatorów tańca, Komendantka Szczepu zademonstrowała kilka przydatnych ćwiczeń rytmicznych pomagających w skoordynowaniu całej grupy. Jednym z nich była próba zsynchronizowania grupy. Każdy z członków gromady trzymając jedną ręką linę na dźwięk komendy miał wykonać określoną czynność. Od zmiany ręki, po wejście do kręgu, zuchy pracowały nad zgraniem swoich ruchów z kolegami i koleżankami.

Kiedy już Szopy były rozluźnione i pełne energii dzięki zabawie w zbijaka, przyszła pora na ćwiczenia układu tanecznego prezentowanego na balu. Wybór padł na żywiołowy utwór Uptown Funk, natomiast choreografią zajęła się Druhna Agata. W efekcie przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnego czasu zuchy były gotowe do rywalizacji z pozostałymi jaworznickimi gromadami.


Zuchowy Bal Karnawałowy

Kilka dni po rozpoczęciu cyklu sprawnościowego członków gromady czekał pierwszy test nabytych na zbiórce umiejętności. W Balu Karnawałowym zorganizowanym przez IV Żółty Szczep Harcerski, przy współpracy z Komendą Hufca ZHP Jaworzno i Szkołą Podstawową Nr 19 na Jeziorkach, wzięło udział pięć jaworznickich gromad zuchowych, które poprzez zabawę rywalizowały ze sobą o nagrody. Poza zapowiedzianym tańcem trzeba było zaprezentować w formie zuchowego teatru wylosowany styl taneczny. Szopy wykorzystując pantomimę zademonstrowały toczące się głazy, czyli rock’n’roll.

Pod koniec balu każda z gromad oddała organizatorom karteczki z wybranymi według członków jednostki najlepszymi „tancerzami” oraz „aktorami”. Po kilkunastu minutach karnawałowej zabawy przedstawiciele szczepu z Dąbrowy Narodowej ogłosili wyniki. Drugie miejsce przypadło Szczwanym Szopom, które ustąpiły jedynie silnej reprezentacji Leśnych Duszków z Podłęża. Zarówno zwycięzcom, jak i wyróżnionym gromadom serdecznie gratulujemy.

Artystyczne spotkania Szopów
Artystyczne spotkania Szopów
Artystyczne spotkania Szopów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *