Ahoj Przygodo, czyli o Chwacie słów kilka

Od przeszło 30 lat jaworzniccy harcerze spotykają się na Festiwalu Kultury Harcerskiej „Chwat”, aby zaprezentować swoje artystyczne zdolności i wziąć udział w niezapomnianej zabawie. Kolejna, 32.edycja „Chwata” odbędzie się już 18 listopada w Domu Kultury w Jaworznie i poświęcona zostanie tematyce związanej z morzem i morskimi opowieściami. Na zgłoszenia pozostało niewiele czasu, więc nie zwlekajcie i weźcie udział w przygotowanych przez kadrę festiwalu wyzwaniach. Organizatorem tegorocznego festiwalu jest VI Szczep Harcerski „Chwaty” przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Hufcem ZHP Jaworzno.

Nie tylko piosenka

W tym roku organizatorzy festiwalu zachęcają do wzięcia udziały w dwóch kategoriach głównych: piosenki harcerskiej/turystycznej oraz piosenki o tematyce morskiej, w których przewidziano atrakcyjne nagrody. Dodatkowo ogłoszono dwa konkursy indywidualne, których termin nadsyłania pracy mija 9 listopada. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny pt. „Świat morskich legend”, gdzie należy przygotować pracę formatu A3 w dowolnej technice przedstawiającą morskie legendy i opowieści. W drugim konkursie indywidualnym pt. „Zasłyszane w zaułku portu” należy przesłać do 9 listopada pracę literacką (opowiadanie) o niespisanych nigdy wcześniej morskich przygodach. W obu konkursach organizatorzy przewidzieli nagrody.

Jeden zamiast trzech dni

Niewątpliwie największą zmianą, jaka czeka w tym roku uczestników jest czas trwania festiwalu, który skrócono z niecałych trzech dni do jednego, co nie wpłynie na szereg przygotowanych atrakcji. Już od porannych godzin uczestnicy spotkają się w centrum Jaworzna na oficjalnym rozpoczęciu, skąd udadzą się na poranną grę, po której w Szczakowej będzie czekał na nich obiad. Przychylając się do opinii kadr jednostek z zeszłorocznego festiwalu organizatorzy przygotowali COONchaching dla wszystkich pionów o dostosowanym poziomie trudności.

Po obiedzie uczestnicy festiwalu wezmą udział w turnieju fabularnym w Domu Kultury w Szczakowej, a zaraz po nim w Gali Festiwalowej. W tym roku organizatorzy przygotowali niespodziankę w trakcie obrad jury. Całość potrwa do godziny 19:00, kiedy to odbędzie się apel na zakończenie 32.edycji „Chwata”. Spośród wszystkich zgłoszonych ekip organizatorzy wyłonią jedną, która poprzez udział w grze, turnieju i przeglądzie zdobędzie Grand Prix XXXII FKH „Chwat”.

Koszty i terminy

Koszt tegorocznego festiwalu wynosi 15 zł od osoby, na co składa się pamiątkowa naszywka, dyplom uczestnictwa i sobotni obiad. Kwotę należy wpłacić na konto Hufca ZHP Jaworzno (23 1240 1356 1111 0010 6472 5726) do dnia 11 listopada z dopiskiem DSZ FKHCHWAT + nazwa jednostki. Pozostałe ważne terminy to 4 listopada, do którego jest otwarty formularz zgłoszeniowy, 12 listopada – termin nadsyłania nagrań demo wykonywanych piosenek (nagrania poglądowe, które mogą być wykonane za pomocą komórek i dyktafonów, a służą przede wszystkim mobilizacji w przygotowaniu utworów) oraz 9 listopada – termin dostarczenia plac na konkursy indywidualne.

Informacje i regulamin oraz link do zgłoszeń można znaleźć w zakładce Festiwale lub pod adresem: fkhchwat/chwat

Ahoj Przygodo, czyli o Chwacie słów kilka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *