3 JDH obchodziła 5-te urodziny

W ostatnią sobotę miesiąca, 28 października, członkowie 3 Jaworznickiej Drużyny Harcerskiej „Wyż” świętowali swoje 5-te urodziny. Przyjęcie zostało zorganizowane w harcówce Hufca ZHP Jaworzno i potrwało od 11:00 do południa dnia następnego. Co dokładnie wydarzyło się podczas tegorocznej imprezy?

Najpierw formalności, potem zabawa

Urodzinowa zbiórka rozpoczęła się od przywitania przy blasku obrzędowego lampionu, zebraniu pieniędzy za składki członkowskie oraz zgód przynależności do ZHP wypełnionych przez rodziców. Po tej formalnej części zastępy otrzymały za zadanie wybór potencjalnych piosenek na XXXII Festiwal Kultury Harcerskiej „Chwat” po czym wszystkie zostały zaśpiewane i zarządzono głosowanie nad najlepszymi z nich. W ten sposób wstępnie przygotowani do festiwalu członkowie drużyny rozpoczęli świętowanie.

Zostać harcerzem

Przed obiadem harcerze i harcerki wzięli udział w grze terenowej, w trakcie której do odnalezienia było dziesięć kopert. Podzieleni na trzy ekipy członkowie drużyny otrzymywali od Druhny Agaty informacje odnośnie symbolu na kopercie, którą należało odnaleźć.

Po obiedzie i krótkiej przerwie członkowie ekip mogli zapoznać się z zawartością odnalezionych kopert, w których umieszczone były obrazki związane z konkretnymi punktami Prawa Harcerskiego. Kolejne rysunki były przedstawiane przez Druhnę Izę, natomiast ekipy, które znały poprawną odpowiedź zgłaszały się poprzez zaśpiewanie piosenki.

3 JDH obchodziła 5-te urodziny

Tort – Zrób to sam

Po kalamburach z Prawem Harcerskim przyszła pora na urodzinowy tort. Ale zanim wszyscy mogli go skosztować podzieleni na damską i męską ekipę członkowie drużyny mieli za zadanie go zrobić zmieniając się co 30 sekund. Największą trudność, a zarazem największą zabawę sprawiło wykonanie tego zadania z zawiązanymi oczami.

Dalsza część urodzin to konsumpcja tortu i odgwizdanie alarmu mundurowego, po którym przy świeczkach omówiono dokładnie punkty Prawa Harcerskiego, oraz to który z punktów sprawia członkom drużyny największy problem i jak sobie z tym poradzić.

Na zakończenie tej części urodzin zastępy przygotowały i zaprezentowały scenki z punktami prawa,
które sprawiały w zastępie najwięcej problemów.

Zabawy i niezapomniane chwile

Oficjalna część zbiórki zakończyła się po godz. 21:00. Od tej pory do późnych godzin nocnych trwały rozmowy, zabawy i integracja z nowymi członkami drużyny, którzy m.in. od września wstąpili w szeregi „Wyżu”.

Tej nocy odbyły się dwie ważne chwile za trójki harcerzy – Wojtek i Mateusz otrzymali swoje chusty drużyny, natomiast Druh Szymon złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Była to również ważna chwila dla przewodniczki Izabeli Tutaj, która po raz pierwszy odkąd została instruktorem odebrała Przyrzeczenie od swojego harcerza.

W imieniu kadry szczepu wszystkim wymienionym serdecznie gratulujemy a całej 3 Jaworznickiej Drużynie Harcerskiej „Wyż” składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe!

3 JDH obchodziła 5-te urodziny

3 JDH obchodziła 5-te urodziny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *